Událo se

Práce na Slunečné Pasece

Od skončení zimy se na námi spravované základně ČTU Slunečná Paseka práce ani na chvilku nezastavila. Tábořiště bylo postaveno při zakládání ČTU, a to už je nějaký ten pátek zpátky. Tomu odpovídá opotřebení a stav některých jejích částí. Kromě běžných věcí, které poznamenal zub času, se stala ještě jedna nečekaná událost. Vichřice vyvrátila smrk a ten spadl na sprchy. Pravda, bylo to štěstí v neštěstí – už bylo také potřeba je opravit. Ale té dřiny a času, které to vyžadovalo…Nicméně jsme pyšní na to, kolik jsme toho stihli zvládnout. Od uklizení nepořádku po pádu stromu a postavení zbrusu nových sprch, přes seškrábání celé kuchyně a jejího následného vymalování, opravení kamen, revize stanů a jejich plánované opravy, vyzdvižení spadlého stožáru, opravení laviček u dolního ohniště (lavičky u horního jsou na řadě také), a zvelebení prostoru kolem septiku…. Bylo toho hodně a další nás ještě čeká.

Nic z toho by se nezvládlo bez našich úžasných oddílových členů. Největší dík patří za veškerou dřinu a věnovaný čas Lukášovi a Fandovi. Nemenší dík pak patří i našim dětem, kteří nám pomohli se stavbou stanů na letošní letní sezónu. A dále děkujeme všem ostatním, kdo podal pomocnou ruku. Díky moc.

Věříme, že naše práce pomůže Slunečné zvýšit její atraktivitu, a zpříjemní pobyt všem, kteří se rozhodnout navštívit místo, kde se zrodila Česká tábornická unie.

Pod příspěvkem naleznete fotky některých ze jmenovaných oprav, úprav, staveb a jiných prací.

Proces stavby nových koupelen:

Příprava kuchyně před vymalováním a nový přístup k umývárkám:

Děti nám pomáhají stavět stany na letní sezonu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *